Iepriekšējā bloga rakstā Veiksmīgu cilvēku labie rīta ieradumi iepazīstinājām ar ieradumiem, kas rītu ļauj izmantot kā vērtīgu dienas daļu.
Taču tikpat nozīmīgas ir arī darbības, ko veicam vakarā. Tās palīdz sagatavoties nākošai dienai, uzlabo tās produktivitāti un Tevi tuvina rezultātu veiksmīgai sasniegšanai.
Tāpēc, lai Tava nākošā diena piepildītos kvalitatīva un patīkama, esam sagatavojuši darbības, ko ietvert savā dienas noslēguma ieradumu sarakstā!
1. NOVĒRTĒ SAVU DIENU
Pārdomā savu dienu– kas šodien notika, kas izdevās un kas nē. Izvērtē par ko, no šodien piedzīvotā, Tu lepojies un ko esi iemācījusies. Atklāj sev dienas nestās sajūtas, to, ko izvirzīji par savām prioritātēm un atzīsties, kam vajadzēja veltīt mazāk enerģijas. Ko vari uzlabot vai mainīt, lai rītdiena būtu citāda? Par ko Tu esi pateicīga? Iekārto kladi, kurā pierakstīt visu iepriekš minēto. Mēs ticam, ka rakstīšanas prakse sevī glabā īpašu spēku.
Šie jautājumi var šķist vienkārši un aizņemt tikai piecas minūtes no Tava vakara, taču kā ieradums tas palīdzēs apzināt ikdienas laika un enerģijas patēriņa vērtību. Analizējot savas dienas emocijas un to, kā tiec galā ar dažādām situācijām, Tu pastāvīgi iepazīsti sevi, uzlabo savu pašapziņu, darba produktivitāti un praktizē veselīgu pieeju savai ikdienai.
2. PLĀNO NĀKOŠO DIENU
Ja iepriekšējā vakarā būsi saplānojusi savu dienu, izvirzījusi galvenos uzdevumus un mērķus, Tev būs ne tikai vieglāk raiti sākt dienu, orientējoties tās plānā, bet arī turēties pie tā visas dienas garumā, atvēlēt laiku katram no uzdevumiem un turēt tos prātā, neko nepiemirstot.
Kas ir tās lietas, kas Tev rīt jāizdara? Pieraksti savus ikdienas atgādinājumus un ieradumus, kurus centies piekopt. Izcel svarīgākos uzdevumus, kā arī lietas, kuras jau ilgāku laiku esi atlikusi. Un varbūt pat to, ko Tu vēlies pārstāt darīt.
Veicot šos soļus, Tu novērs iespējamību būt aizņemta, bet ne produktīva. Apzinot svarīgāko, Tu nezaudē savu spēju koncentrēties uz noteiktajiem uzdevumiem, dienas beigās nejūties izsmelta un vieglāk vari izvērtēt izdarīto attiecībā pret ieplānoto.
3. SAKĀRTO SAVU APKĀRTĒJO VIDI
Tīra un sakopta vide palīdz sakārtoties arī prātam. Un ir tik patīkami ieiet virtuvē pēc rīta kafijas, kad pretim no izlietnes viltīgi nesmaida netīru trauku kaudze. Tāpēc vakarā noslauki virtuves virsmas, notīri vannasistabas spoguli un izlietni, sakārto dīvāna spilvenus un citas mazās lietas, kas traucē radīt harmonisku noskaņu. Šis palīdzēs iesākt dienu ievērojami priecīgākā noskaņojumā!
4. SAGATAVO APĢĒRBU RĪTDIENAI
Lai taupītu rīta laiku (arī enerģiju) citiem lēmumiem, izvēlies apģērbu jau vakarā. Tāpat līdz ar šo ieradumu izvairīsies no miegaina lēmuma ātrumā no skapja paķert ērtāko džemperi un džinsas, tā vietā rūpīgi saskaņojot apģērbu, ar ko pārliecinoši iesoļot dienā.
5. KOMUNICĒ AR SEV MĪĻAJIEM
Darba izaicinājumi, personīgās ambīcijas un ikdienas pienākumi mēdz mūs pārņemt tik spēji, ka tiekšanās pēc kvalitatīvākas dzīves vai vienkārši vēlmes paspēt ieplānoto pārvēršas maldīgā prioritātē. Taču neuztver attiecības ar sev tuvajiem kā pašsaprotamas. Tās ir jākopj un par tām ir jārūpējas. Apskauj, sabučo, papaijā un jēgpilni aprunājies. Tas piepilda ar siltu mīlestību, palīdz atcerēties to, kas ir svarīgākais, un mudina turpināt virzīties uz mērķiem.
6. LASI VISMAZ 30 MINŪTES
Pirms iešanas gulēt atvēli laiku lasīšanai. Taču iesakām izvairīties no lasīšanas ekrānā- tā vietā ļaujies taustāmu grāmatu burvībai. Lasīšana (kaut vai nedaudz, bet katru dienu) samazina stresu, uzlabo atmiņu, prāta un koncentrēšanās spējas. Tāpat grāmata paplašinās Tavu vārdu krājumu, iedvesmos jaunām idejām un iepazīstinās ar jaunu informāciju. Īpaši iesakām praktizēt šo ieradumu, ja grūtības sagādā iemigšana- lasīšana nomierina prātu un tādā veidā palīdz cīnīties ar bezmiegu.
7. NELIETO ELEKTRONISKĀS IERĪCES STUNDU PIRMS IEŠANAS GULĒT
Zilā gaisma, ko izstaro elektroniskās ierīces, Tevi nevajadzīgi tonizē un rada vēlmi ilgāk palikt nomodā, apgrūtinot spēju atslēgties un sagatavoties miegam. Vislabāk telefonu un datoru uz nakti atstāt citā istabā. ( Arī modinātajam skanot otrā istabā, palielinās Tava iespēja piecelties ātrāk, tā vietā, lai ieritinātos dziļāk siltajos palagos un gaidītu, kad modinātājs zvanīs atkāroti.) Mēs zinām, cik tas ir grūti, bet Tavs miegs un prāts būs Tev pateicīgs!
8. PERSONĪGĀ HIGIĒNA
Tādas pašsaprotamas darbības kā kosmētikas noņemšanu, nomazgāšanos un zobu tīrīšanu pirms došanās gulēt pārvērt par kvalitatīvu laiku, kas veltīts sev. Noskalo dienā uzkrāto enerģiju, ļaujot ūdenim maigi sevi apmīļot. Īpašākai noskaņai palutini sevi ar kādu nomierinošu eļļu, attīri ādu ar skrubi vai pamasē to, izmantojot Jade rullīti.
9. MEDITĒ
Šo laiku izmanto rāmam klusumam un iespējai būt konkrētajā brīdī. Ļauj prātam būt brīvam no rūpēm un ārējiem iespaidiem. Ieklausies tajā, ko vari sadzirdēt, piefiksē to, ko vari sasmaržot, sajūti katru sava ķermeņa daļiņu. Pievērs uzmanību visam, kas ir esošs šajā brīdī. Elpo dziļi. Seko līdzi savam ķermenim ieelpā un arī izelpā. Atpūties un uzlādējies.
10. DODIES GULĒT AGRĀK
Lai Tavs ķermenis spētu pilnvērtīgi darboties ilgtermiņā, nakts kafijas krūzes vietā iesakām doties gulēt agrāk. Šim ieradumam īpaši svarīgi pievērst uzmanību, ja vēlies gūt agrās celšanās priekšrocības- prātam un ķermenim IR vajadzīgs laiks, lai atjaunotos. Sakārto savus dienas plānus tā, lai paredzētajā laikā Tu tiešām atrastos gultā, nevis pie telefona vai rakstāmgalda. Lai salds miegs!
11. JŪTI VĒLMI PIEDZĪVOT RĪTDIENU!
Noslēdzot, pats svarīgākais un motivējošākais veids, kā sākt rītu, ir just enerģisku vēlmi piedzīvot savu nākošo dienu! Padomā par pozitīvi izaicinošajām, skaistajām un iespēju pilnajām lietām, ko Tev var nest rītdiena. Katra Tava diena ir atkarīga no Tevis pašas- novērtē un izbaudi to!